14.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Бројките не лажат: Покетино е тренер со најслаб старт на клупата на ПСЖ

Најчитани вести

Го дочекаа како вистинска ѕвезда во Париз, но почетокот на неговата работа на кормилото на ПСЖ не е за фалење. Статистиката вели дека Маурисио Покетино не ја започна тренерската кариера во клубот како што многумина очекуваа, туку напротив, стана тренер со најслаб старт на кормилото на „светците“.

Откако пред 10 години Катарците го преземаа клубот, Покетино е тренерот кој има најслаби резултати на неговите први девет натпревари во Лига 1. На тие натпревари, Покетино има освоено 19 од 27 можни бода, што е најслаб резултат од сите тренери кои го воделе ПСЖ во последната декада..

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com