-2.2 C
Skopje
Monday, January 17, 2022

Брнз: Тажни сме поради трагедијата во Тетово, сочувство за настраданите и повредените

Најчитани вести

Амбасадорката на САД во Скопје Кејт Мари Брнз изрази сочувство за настраданите во синоќешниот пожар во модуларната Ковид болница во Тетово.

Saddened by the horrific events last night at the COVID hospital in #Tetovo. My condolences to the families of those who lost their lives, as well as those who were injured. My thoughts are with you and everyone in Tetovo affected by this tragedy.

— Ambassador Kate Byrnes (@USAmbNMacedonia) September 9, 2021

– Тажни сме поради ужасните настани синоќа во Ковид болницата во Тетово. Мое сочувство до семејствата на оние што го загубија животот, како и до повредените. Моите мисли се со вас и со сите во Тетово погодени од оваа трагедија, напиша амбасадорката Брнз на Твитер.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com