22.8 C
Skopje
Saturday, July 31, 2021

Брнз: Оваа недела почнавме проект со македонските власти и фирми

Најчитани вести

За заштитата на животната средина е важна регионалната соработка, изјави Брнз

– Не е доволно само да се ангажира младината во земјава, тоа е исто така важно и за иднината на светот. Затоа сме вклучени во набљудувањето на заштитата на животната средина. Оваа недела почнавме проект со македонските власти и фирми, американските компании соработуваат во доменот на рециклирањето, во пречистувањето на отпадните води. За ова ги обучуваме и наставниците од земјава заедно со колегите од Чешка и Словачка. За заштитата на животната средина е важна регионалната соработка, изјави Брнз.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести