21.8 C
Skopje
Wednesday, July 6, 2022

Брнабиќ утре во посета на Скопје

Најчитани вести

Премиерката на Република Србија Ана Брнабиќ утре ќе ја посети Република Северна Македонија.

Како што соопштија од српската Влада, Брнабиќ ќе се сретне со премиерот Димитар Ковачевски.

По средбата, Брнабиќ и Ковачевски ќе учествуваат на премиерскиот панел „Градење на просперитетна иднина: Улогата на регионалната соработка“, што ќе се одржи во рамки на Самитот „Македонија 2025“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com