20.8 C
Skopje
Thursday, October 6, 2022

Брнабиќ: Името на новиот премиер ќе се знае за седум до осум дена

Најчитани вести

Претседателката на Владата на Србија, Ана Брнабиќ изјави дека консултациите на Српската напредна странка околу изборот на мандатарот и новата Влада на Србија ќе почнат попладне.

„Консултациите во СНС ќе траат два дена, по што ќе има консултации со другите партии“, изјавила Брнабиќ.

Според Брнабиќ, Србија сè уште нема влада бидејќи само што е конституиран Парламентот, како и дека тоа што ќе бидат приоритетите и темите на новата влада ќе остане за новиот мандатар.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com