-4.2 C
Skopje
Wednesday, December 1, 2021

Бритни ја вознемири јавноста со нова објава (ФОТО)

Најчитани вести

Бритни Спирс објави фотографија од голем црвен фрижидер на Instagram со единствен збор – „црвена“ и ги доведе до лудило сите што мислат дека поп принцезата преку социјалните мрежи испраќа тајни пораки до фановите кои ја поддржуваат во нејзините напори да се ослободи од старателството на нејзиниот татко Џејми Спирс над нејзиниот живот. Кое, со одлука на судот, трае од 2008 година.

Луѓето го дешифрираат значењето на постот и нудат бројни, дури некои логични објаснувања.

Така, еден обожавател, длабоко убеден дека упаднал во, како што рече, очигледен таен код, напишал: „ Freeze Britney!“ Тој објасни дека станува збор за игра на зборови и несомнено здружување со кампањата „Free Britney“, која беше започната пред неколку години и се интензивираше во последните два месеци.

Други теоретичари сметаат дека пејачката всушност се обидува да објави нова песна на необичен начин, која може да се нарече „Црвена“ (иако, по истата логика, може да се нарече и „Фрижидер“).

Во реакциите, тие пишуваат прашања од типот: „Мила, добро си?“, А некои од Бритни побараа да носи црвен фустан во следниот пост на Instagram, ако сака да им покаже дека нешто не е во ред.

Коментарите се натрупуваат, сите зборуваат за публикацијата, теориите се множат и некој чека, евентуално помалку криптично објаснување за тоа.

Можностите се, навистина, многу: можеби тоа е навистина повик за помош, можеби чудна најава за нова песна (иако пејачката наводно се откажала од нова музика се до моментот кога не може сама да управува со својот живот и кариера) , а можеби и Бритни едноставно сака поголем апарат за домаќинство и не можеше да одолее да му каже на светот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com