7.8 C
Skopje
Wednesday, December 7, 2022

Британскиот парламент го отфрли предлогот на Џонсон за распишување избори

Најчитани вести

Британскиот парламент рано изутринава гласаше за отфрлање на предлогот на премиерот Борис Џонсон за распишување избори. За распишување избори, на парламентот му беа потребни 434 гласови, или две третини од 650 претставници на Долниот дом на парламентот, пренесува Ројтерс.

За време на гласањето, само 293 од нив го поддржаа предлог на Џонсон.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести