12.8 C
Skopje
Monday, June 14, 2021

Британија: Регистрирани 30 случаи на тромб по аплицирање вакцина „Астра зенека“

Најчитани вести

Британскиот здравствен регулатор синоќа соопшти дека се регистрирани 30 случаи на ретки згрутчувања на крвта по аплицирање на вакцината Астра Зенека против Ковид-19.

Таа цифра е за 25 повеќе од претходниот извештај.

Агенцијата за регулирање на лекови соопшти дека не добила никакви извештаи за згрутчување на крвта по употребата на вакцината на Фајзер Бионтех.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести