-2.2 C
Skopje
Monday, January 17, 2022

БРИМА до Мицкоски: Неодамнешното истражување не е платено од Владата со пари од тенде

Најчитани вести

Агенцијата за испитување на јавното мислење БРИМА реагираше на овинувањата од страна на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дека Владата ја платила последната анкета и затоа резултатите се во прилог на СДСМ. Во реакцијата стои:

„Ексклузивното право на користење на резултатите од истражувањето на БРИМА спроведено од 27 август – 9 септември 2021 е купено од страна на Слободен Печат и не е платено од страна на Владата со пари од тендер од 120.000 евра, на кој БРИМА воопшто нема конкурирано“, пишува во реакцијата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com