-2.2 C
Skopje
Sunday, January 23, 2022

Брза помош за Катица Јанева, судот ќе одлучува за барањето за притвор

Најчитани вести

По дваесетминутна интервенција, медицинската екипа на Брзата помош замина од пред зградата на Кривичниот суд. Катица Јанева, која е во судот, се пожалила дека не се чувствува добро, по што била повикана Брза помош.

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е во Кривичниот суд, каде што ќе биде изведена пред судија од претходна постапка за да одлучи на барањето на Обвинителството за гонење на организиран криминал за притвор.

Во Кривичниот суд пристигна и Вилма Русковска.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com