-2.2 C
Skopje
Monday, January 17, 2022

Брет Пит го промени изгледот: Брадата веќе не е во мода, нема да го препознаете

Најчитани вести

Бред Пит моментално работи на нов филм наречен „Вавилон“. Тој неодамна беше фотографиран со драстична промена на сетот, што се чини дека е направено за потребите на новата улога.

Бред Пит е снимен во смокинг и со кратки мустаќи на снимањето на филмот „Вавилон“ во Лос Анџелес. Трегери и очила, необичен стајлинг овој пат му донесоа на актерот голема трансформација.

Холивудскиот актер повторно е пред камера, бидејќи овие денови Бред снима нов филм „Вавилон“ на улиците во Лос Анџелес, во режија на Демијан Шазел, автор на хит мјузиклот „Ла Ла Ленд“.

Она што може да се заклучи е дека Пит ја прилагодил линијата, ставил смокинг и ја пуштил машничката, а една новина е забележлива на неговиот полуелегантен изглед, а тоа се мустаќите што паѓаат во очи, бидејќи до неодамна можеше да се гледа со брада и подолга коса.

Кадрите ќе ги сподели со актерката Марго Роби, со која играше и во „Еднаш во Холивуд“, во режија на Квентин Тарантино.

Филмот е базиран на книгата на Кенет Енџер „Холивудски вавилон“ и се фокусира на Златното доба на Холивуд, во 1920 -тите, кога немиот филм беше заменет со звучни филмови.

Бред Пит ќе го игра Џон Гилберт, starвездата на немиот филм кој се бореше да се вклопи во нова ера.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com