11.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Брентфорд го потопи Челси на Стемфорд Бриџ, Манчестер Сити брзо се врати на врвот

Најчитани вести

Челси доживеа дебакл на својот стадион откако со 4-1 загуби од Брентфорд, Кристијан Ериксен даде гол, Манчестер Сити со 2-0 славеше на гостувањето кај Барнли и се врати на врвот во Премиерлигата. 

По мирното прво полувреме на Стемфорд Бриџ, следуваше вистинска бура во вториот дел. Ридигер со гол во 48. минута го отвори резултатот и му донесе водство на Челси од 1-0. Но само две минути подоцна Јанелт изедначи на 1-1, а во 54. минута Кристијан Ериксен постигна гол за комплетен пресврт и водство на Брентфорд од 2-1. Во 87. минута Јанет даде уште еден гол за 3-1 за гостите, а конечните 4-1 беа дело на Виса во 87. минута од натпреварот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com