21.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Брена му го честиташе роденденот на Боба

Најчитани вести

Српската пејачка Лепа Брена на социјалните мрежи му го честиташе роднеденот на нејзиниот сопруг Слободан Боба Живојиновиќ. Поранешниот тенисер вчера наполни 56 години.

По тој повод пејачката му упати неколку честитки и сподели фотографии од времето кога бил млад и ги освојувал тениските турнири.

„Среќен роденден срце мое! Шампион на животот“, напиша Брена на фотографијата на Боба. Текстот Брена му го честиташе роденденот на Боба е превземен од Reporter.mk.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com