15.8 C
Skopje
Thursday, June 17, 2021

Бред Пит стана моден дизајнер

Најчитани вести

Бред Пит има препознатлив елегантен, понеформален стил, а костумите со години се дел од неговиот израз.

Тој сега го носи Бриони, како и сите оние кои го сакаат името на Бред Пит во сопствената гардероба.

Бред дизајнираше помала колекција на облека што е направена според сите правила на врвна италијанска класика.

Новата колекција за Бриони се вика ‘BP Signature’ и се состои од парчиња што ги носеше самиот актер.

Меѓу нив има јакни, одела, лесни поло маици, палта и кадифена вечерна јакна.

Од боите, славниот Бред ги избра фините, чоколадо-кафеава и сива боја.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести