18.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

Бредли Купер на Оскарите дојде со мајка му: Таа е најважната жена во мојот живот

Најчитани вести

Бредли Купер (47) присуствуваше на 94-тото доделување на Оскарите во Лос Анџелес во неделата, шетајќи покрај неговата мајка Глорија Кампано на црвениот килим.

Уште во август 2020 година, Купер разговараше со Ентони Рамос во списанието Интервју за грижата за неговата мајка и сега 5.годишната ќерка Леа Де Сеин (која ја има со поранешната партнерка Ирина Шајк) за време на карантинот среде пандемијата на Ковид-19.

„Јас сум со ќерка ми и мајка ми и моите две кучиња и не сме ја напуштиле куќата“, сподели тој тогаш. „Мајка ми ќе наполни 80 години и има торба за колостома, па не можам да пуштам никого во куќата. И не можам да ја напуштам куќата. Таа е најважната жена во мојот живот“.

Тој додаде: „Живееме во мала градска куќа, за среќа има двор. Водам предучилишна установа за еден човек. Стануваме, учиме пливање во када“.

Таткото на Купер, Чарлс, почина во јануари 2011 година по долга борба со ракот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com