8.8 C
Skopje
Saturday, March 25, 2023

Бредли Купер е минато: Лејди Гага има ново момче

Најчитани вести

Лејди Гага последните неколку месеци не се симна од насловните страни на таблоидите кои не престанаа да пишуваат за нејзиниот прилично бурен љубовен живот. Пред помалку од шест месеци ја раскина веридбата со 17 години постариот Кристијан Карино, а потоа ја поврзуваа со Бредли Купер. Дури ја прогласија и виновна за распаѓањето на неговиот брак со манекенката Ирина Шајк.

Сепак, славната пејачка и актерка очигледно е дека има нова љубов, а тоа го откри магазинот „Пипл“ со серија фотографии на кои се гледа Гага во страствен бакнеж со 37-годишниот Ден Хортон, инженер на звук. Папараците ја уловија двојката на ручек во Лос Анџелес во еден познат ресторан.

Најнови вести