Home » Брахим откри каков совет добил од Анчелоти по враќањето во Реал

Брахим откри каков совет добил од Анчелоти по враќањето во Реал

by Lina Muslija

Брахим Диаз се врати во Реал Мадрид по неколку сезони минати во редовите на Милан, а тој беше дел од првата група фудбалери кои се појавија на стартот на подготовките за новата сезона.

Диаз веќе напорно тренира под водство на Карло Анчелоти и ќе се обиде да се наметне кај италијанскиот стручњак, очекувајќи да има важна улога во екипата во новата сезона.

Самиот фудбалер им открил на медиумите кој бил првиот совет кој го добил од Анчелоти пред неколку дена.

– Анчелоти побара од мене да уживам и да се обидам да ја извлечам својата најдобра верзија.

– Сакам да му помогнам на тимот на било каков начин, се надевам дека ќе научам многу од квалитетните соиграчи и среќен сум што можам да соработувам со Анчелоти, – истакнал Диаз.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More