15.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

Брат силувал малолетна сестра во Скопје

Најчитани вести

Случај на родосквернавење е пријавен во Полициската станица Чаир. Социјална работничка која што била времен старател по службена должност, пријавила дека брат извршил обљуба брз неговата малолетна сестра.

Завчера во Полициската станица Чаир, социјална работничка во Јавната установа Меѓуопштински центар за социјални работи, во својство на времен старател по службена должност, пријавила дека врз нивна штитеничка, 16-годишна малолетничка, била извршена обљуба, родосквернавење од А.А. (24) инаку нејзин брат и тоа во неговиот дом во Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com