33.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

„Брате зошто не ме послуша, зошто не остави” – Семејството на српскиот рапер скршено од болка

Најчитани вести

Семејството на српскиот рапер Далибор Андонов Гру кој трагично го загуби животот во вода во Земун при страшна несреќа, е скршено од болка и завиено во црно.

Неутешните членови на неговото семејство не можат да се помират дека Гру веќе го нема, а меѓу нив е и постариот брат на Гру, Игор, кој го молел кобниот ден да не оди во реката.

– „Брате зошто не ме послуша, зошто не остави, врати се веќе никогаш нема да те пуштам”, лелекал тој во семејната куќа.

Наводно тој и братот се виделе еден час пред несреќата и тој го молел да не оди во реката и да не се занимава дента со екстремните спортови на вода, но српскиот рапер сепак не го послушал и одлучил да замине.

Зад себе остави сопруга и два сина. Фатални за него биле скршениците на кичмата од ветрот кој го кревал во воздух и силно го спуштал во вода каде тој се давел. Се било готово за 20 секунди.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com