17.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Бракот на Џастин Тимберлејк и Џесика Биел е во криза, не ги спаси ниту раѓањето на второто дете

Најчитани вести

Не може да му прости за неверството

Се чинеше дека актерката Џесика Биел му прости на својот сопруг, пејачот Џастин Тимберлејк, за јавното флертување и заведување на колешка со која минатата година снимаше филм во Њу Орлеанс. Иако „прашината“ што ја крена 39-годишниот забавувач во јавноста од аферата одамна стивна, а во меѓувреме пристигна уште едно дете, синот Финеас, пред шест месеци, бракот на 38-годишната Џесика и Џастин се чини дека е во поголема криза отколку што некој мислеше.

Наводно, доаѓањето на помладиот брат на нивниот петгодишен син Силас не било доволно да ги залечат „раните“ што Џастин ѝ ги нанел на својата сопруга обидувајќи се да ја изневери со 31-годишната колешка Алиша Вејнрајт, откри извор близок на познатиот пар. „Го чека тешка битка доколку сака неговиот несигурен брак да преживее“, смета изворот, додавајќи дека нивните пријатели веруваат дека Џесика останала со Џастин само затоа што била бремена.

„Бременоста требаше да биде најсреќниот период во нивните животи, но поради неверството се претвори во кошмар. Во моментов, таа не е далеку од одлуката да се разведе од него “, додава инсајдерот. Тој рече дека нивната врска започнала да се влошува за време на првиот бран на пандемијата, кога се повлекле во изолација во селска куќа во Монтана. Тие поминаа премногу време еден со друг и тоа почна да влијае на нив, но нивната врска се претвори во вистински притисок веднаш по неговото неверство, рече тој.

Пејачот ја изгуби довербата на Џесика, а за да ја врати, сопругата наводно му наметнала строги правила кои мора да ги почитува. „Најважно е да се биде искрен за сè што прави во животот, вклучувајќи ги и своите чувства“, рече изворот. Поради тоа, двојката сè уште редовно оди на брачен советник на терапија секоја недела од тогаш, и заедно читаат на глас книги што кажуваат како да се одржи одлична врска во бракот. Покрај тоа, тие имаат заеднички домашни работи и се обидуваат да се поврзат повеќе со духовната страна на самите себе.

Да потсетиме, откако папараците го фатија пијан како ја заведува актерката на снимањето на филмот, Џастин јавно ѝ се извини на сопругата. „Пред неколку дена донесов погрешна одлука, но да бидам јасен – ништо не се случи меѓу мене и мојата колешка. Пиев премногу премногу таа вечер и жалам за своето однесување. Требаше да знам подобро. Не сакам мојот син да го види ова. Им се извинувам на мојата неверојатна сопруга и целото семејство што се најдоа во таква срамна ситуација и ќе се обидам да бидам што подобар сопруг и татко. Јас не бев тоа со овој потег “, напиша тогаш Џастин на социјалните мрежи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com