-8.2 C
Skopje
Wednesday, February 8, 2023

Бразил одмори неколку клучни фудбалери и му помогна на Еквадор да се пласира во четврт-финале

Најчитани вести

Синоќа се одигра последното коло од групата Б на Копа Америка, Бразил и Еквадор ги поделија бодовитет играјќи 1-1, и двете екипи продолжуваат понатаму.

По трите победи, ова беше прво реми за Бразил, но тоа ништо не им значеше, како првопласирани одат во нокаут-фазата.

Нејмар целиот меч го преседе на клупата, а во второто полувреме влегоа Касемиро, Ришарлисон, Данило…

Опуштеноста на Бразил донесе бод за Еквадор, кој како четврти се пласира во следната фаза.

Бразилците поведоа со гол на Милитао во 37. минута, израмни Мена во 53.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести