-0.2 C
Skopje
Tuesday, October 26, 2021

Бразилски шмек за Работнички – Гоес пристигна во Скопје

Најчитани вести

Бразилскиот фудбалер Рафаел Гоес да Силва е нов фудбалер на Работнички.

Тој стави потпис на договор со нашиот прволигаш и треба да ја засили конкуренцијата во средниот ред.

Гоес ја минал школата на славниот бразилски клуб Фламенго, а Работнички е негов прв клуб во Европа.

„Потпишавме договор со бразилскиот интернационалец Рафаел Гоес да Силва. Има одлични препораки, ја минал младинската школа на славниот Фламенго и веруваме дека ќе биде квалитетно засилување за Работнички. Тој игра на позицијата дефанзивен играч за врска, но може по потреба да одигра и во одбраната“, вели спортскиот директор Горан Станковски.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com