10.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Бразилскиот селектор им се извини на Арсенал и менаџерот Артета

Најчитани вести

Селекторот на фудбалската репрезентација на Бразил, Тите, поради медиумските пишувања мораше да им се извини на Арсенал и менаџерот на овој клуб, Микел Артета.

Бразилските медиуми, изминатите денови, пишуваа дека Арсенал ги започнале преговорите со Тите.

„Сакам да им се извинам на Арсенал и менаџерот Артета. Информацијата дека сум заинтересиран да да работам во Арсенал не дојде од мојот табор, тука нема никаква вистина“, рекол Тите, кој со Барзил супериорно избори пласман на Светското првенство.

„Живееме во време на „фејк њуз“, тажен сум кога ќе прочитам такви лажни вести. Тите има морални вредности, не е предавник“.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com