8.8 C
Skopje
Sunday, November 28, 2021

Бојко Борисов се откажа од пратеничкиот мандат

Најчитани вести

Поранешниот долгогодишен бугарски премиер и лидерот на партијата ГЕРБ, Бојко Борисов, нема да биде пратеник во 47. Народно собрание, соопшти Бугарското национално радио, повикувајќи се на свои извори.

Борисов поднел и изјава до Централната изборна комисија на Бугарија дека се повлекува од своето пратеничко место.

Ова е трето Народно собрание во кое Бојко Борисов одбива да биде пратеник.

Мотивите за ваквата одлука сѐ уште не ги соопштува ниту Борисов ниту неговите соработници од ГЕРБ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com