1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Бојан Јовановски спроведен во „Идризово“ за да ја издржува казната од девет години затвор

Најчитани вести

Осудениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски попладнево од домашен притвор бил спроведен во затворот „Идризово“ на издржување на затворската казна од девет години.

Тој бил спроведен од страна на полицијата околу 16 часот и е сместен во приемното одделение на затворот. Во идните денови ќе се направи и проценка на ризик, по што, треба да биде префрлен во друг дел на затворот.

Од Кривичниот суд, велат дека упатниот акт за Катица Јанева, осудена на седум години, ќе го изготви судија од судот во Гевгелија. Потоа и таа од домашен протвор ќе биде спроведена во затвор.

Спроведувањето на Јовановски во „Идризово“ доаѓа откако Апелација ја потврди пресудата за случајот „Рекет“ и стана правосилна.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести