Home » Бојан Миовски го облече дресот на Абердин

Бојан Миовски го облече дресот на Абердин

by Журнал.мк

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски се приклучи на новиот тим Абердин на подготовките во Шпанија. Тој потпиша четиригодишен договор, а од вчера им се приклучи на соиграчите на Пиринеите.

„Тој е тука“, објави Абердин на социјалните мрежи.

Абердин ќе ги реализира подготовките во Шпанија, а дотогаш треба да бидат средени сите детали за работната виза на Миовски.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More