Home » Борко Ристовски ќе биде тренер на голманите на РК Вардар

Борко Ристовски ќе биде тренер на голманите на РК Вардар

by Журнал.мк

Првиот човек на РК Вардар, Михајло Михајловски, на денешната прес-конференција го објави и составот за следната сезона. Борко Ристовски ќе ја заврши кариерата и ќе биде тренер на голманите, а доколку има потреба ќе им помогне на соиграчите.

Владо Недановски ќе треба да седне на клупата, со оглед дека многу извесно е заминувањето на Давид Дејвис, по одлуката на ЕХФ дека Вардар нема да игра во Лигата на шампионите. Него ќе му помага Столе Петрушевски.

СОСТАВ НА ВАРДАР 2022/23

Голмани: Томовски, Гогов, тренер на голманите Борко Ристовски

Десни крила: Георгиевски, Ќосевски и Џукиќ

Десни бекови: Моралес, Савревски

Среден бек: Карапалевски, Додиќ (ако му дозволи Кјелце), Анте Гаџа

Леви бекови: Талески и Мишевски.

Леви крила: Дибиров (?). македонско лево крило

Пивоти: Стоилов, Атанасовски и Лазаревски

Тренер: Недановски/Петрушевски

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More