Home » Борис Џонсон: Ги укинуваме сите мерки во Англија

Борис Џонсон: Ги укинуваме сите мерки во Англија

by Журнал.мк

Од четврток, заразените граѓани повеќе нема да имаат законска обврска да се самоизолираат, иако сепак ќе им се советува да останат дома, изјави денеска Џонсон.

Тој додаде дека бесплатната услуга за тестирање на коронавирус ќе престане да биде достапна од 1 април, објави Гардијан.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More