Home » Борисов: Од цел регион само Македонија и Бугарија не се во конфликт

Борисов: Од цел регион само Македонија и Бугарија не се во конфликт

by Журнал.мк

Министерот за надворешни работи на Македонија, Бујар Османи се сретна со лидерот на ГЕРБ, Бојко Борисов.

Борисов кажа дека Македонија и Бугарија имаат заеднички пат кон Европа и се надева дека односите ќе бидат сè подобри како поминува времето.

„Мора да го прилагодиме општеството да не биде под влијание на ситници и да прекинеме со провокации. Србија и Косово, Украина и Русија, Турција и Грција, цел регион е во конфликт. Само Бугарија и Македонија не се во конфликт“, вели Борисов.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More