Home » Борел му рекол на Вучиќ дека смета на Србија како на искрен кандидат

Борел му рекол на Вучиќ дека смета на Србија како на искрен кандидат

by Журнал.мк

Високиот претставник на Европската унија за надворешна политика и безбедност Жозеп Борел во разговор со српскиот претседател Александар Вучиќ рекол дека сака да смета на Србија како на искрен кандидат и сигурен европски партнер со заеднички принципи и вредности, безбедност и просперитет.

Борел на Твитер напиша дека со Вучиќ разговарал и за „важната работа која е пред ЕУ и Западен Балкан“.

Според него, тема на разговорите биле регионални прашања, Босна и Херцеговина, како и важноста на претстојните избори што ќе се одржат во земјата на 2 октомври.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More