Home » Борбени авиони полетаа како предупредување до Кина

Борбени авиони полетаа како предупредување до Кина

by Журнал.мк

Тајвански борбени авиони беа забележани како полетуваат од базите низ островот во време на тековни воени вежби што ги одржува Кина.

Кинеската војска почна вежби околу Тајван како „строго предупредување“ за „сепаратистите и странските сили“. Владејачката комунистичка партија на копното тврди дека демократскиот Тајван е дел од нејзината територија и вели дека нема право да води надворешни односи.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More