10.8 C
Skopje
Monday, May 23, 2022

Бонучи: Ова не се случува само во Италија, расизмот е чума што треба да се искорени

Најчитани вести

Дефанзивецот на Јувентус, Леонардо Бонучи го коментираше инцидентот со расистички навреди кон напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку. За време на дуелот со Каљари, домашните навивачи емитираа извици на мајмуни.

– Мислам дека ова не се случува само во Италија. Видовме такви епизоди во другите европски лиги. Мислам дека би било погрешно да се посочи некого со прст, но расизмот е чума што треба да се искорени, изјави Бонучи.

За инцидентот Италијанската фудбалска федерација покрена истрага и најверојатно ќе го казни Каљари.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com