„Бомбите“ за Латас ќе почекаат да завршат летните одмори, „Тотал“ одложен

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on google
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Во Основниот суд Скопје 1 се одложи и судењето за случајот „Тотал” на СЈО во кое обвинет е Драган Павловиќ- Латас. Причината беше тоа што поради одморите, имало само еден информатичар кој требаше да ги пушта бомбите за случајот, но бил зафатен со друг предмет.

На денешното рочиште требаше да бидат пуштени бомби, кои се доказ во предметот.

Следното рочиште е закажано за 29 септември. Во „Тотал” обвинет е Драган Павловиќ-Латас за затајување данок во висина од 121.414 евра преку правните лица „Тотал маркетинг” ДООЕЛ, „Тотал медиа центар” и „Медиамакс” и 63.032 евра како физичко лице.

Џ.И.

Оставете коментар

Актуелно

@2019 – Новинска агенција ЖУРНАЛ. Сите права се задржани.

Димитрие Чуповски 4/2-11, Скопје, Република Македонија. Телефон: 02/3217-815
Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од ЖУРНАЛ.
Секој упад и злоупотреба на интернет страницата на ЖУРНАЛ е казнив по членовите 251 и 251a од КЗ на Република Македонија.