35.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Бомба фрлена кон ресторан во Мостар

Најчитани вести

Силна експлозија одекнала рано утрово кај ресторан во населбата Текија во Мостар.

Оперативниот центар на Министерството за внатрешни работи на Херцеговачко-неретванскиот кантон соопшти дека на објектот била фрлена бомба, пренесува порталот „Кликс“.

„Екипите се на терен, ќе знаеме повеќе по увидот“, соопштија од полицијата.

Сараевскиот портал наведува дека во инцидентот нема повредени, но е направена голема материјална штета.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com