3 C
Skopje
Saturday, January 23, 2021

Бомба фрлена во центарот на Подгорица

Најчитани вести

Експлозивната направа беше фрлена во кафулето „Велдер паб“ во центарот на Подгорица.

Тоа се случило околу три часот наутро, на булеварот Иван Црнојевиќ, пренесува ЦДМ.

Силна детонација ги вознемирила жителите на тој дел од градот, а полициската истрага сè уште трае.

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести