18.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Бомбашки напад врз полициски автобус во Турција, повеќе лица повредени

Најчитани вести

Повеќе лица утрово се повредени во бомбашки напад врз полициски автобус во јужната турска покраина Адана, соопштија безбедносните служби.

Според истиот извор, повредените биле пренесени во најблиските болници во областа. Полицијата го обгради местото на експлозијата и ги прегледува остатоците од автобусите и другите оштетени возила.

Гувернерот на Адана, Махмут Демиртас, соопшти дека првичните информации говорат дека полицајците кои биле згрижени во болниците не се сериозно повредени.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com