25.8 C
Skopje
Thursday, May 26, 2022

Бомбардиран мигрантски центар во Триполи – 40 загинати

Најчитани вести

Најмалку 40 лица загинаа при воздушен напад на мигрантски центар во предградието на Триполи, соопшти либиското Министерство за здравство.

Портпаролот на Министерството за здравство рече дека во нападот во центарот на Таџури се повредени 80 мигранти. Владата за бомбардирањето ја обвини таканаречената Либиска национална армија под водство на Халифа Хифтер.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com