32.8 C
Skopje
Monday, August 8, 2022

Болтон добива уште 14 дена за да ги реши проблемите

Најчитани вести

Фудбалскиот клуб Болтон ќе има на располагање уште четиринаесет дена да пронајде купувач или да докаже да има доволно средства да ја заврши сезоната. Доколку тоа не успее да го направи клубот ќе биде исфрлен од Англиската фудбалска лига.

Админастрицијата во ФА објави дека клубот кој постои веќе 145 години не е во позиција да продолжи со работата. Од клубот објавија дека договорот со потенцијалниот нов сопственик пропаднал во саботата, а и покрај напорите да се пронајде решение до него се уште не е дојдено.

Крајниот рок кој му е поставен на Болтон е 12. септември.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com