17.8 C
Skopje
Monday, June 14, 2021

Болат очи од погледот кон рајот во кој уживаат Кајли и Кендал, а цената за една ноќ е ОГИН И ПЛАМЕН (ФОТО)

Најчитани вести

Познатите сестри уживаа во „сувиот луксуз“ со своите пријатели во Мексико

Многу светски sвезди се најдоа на удар на критичарите за одмор во средина на пандемијата на корона вирусот, но тоа не беше случај со овие славни сестри.

Американската ријалити sвезда Кендал (25) и нејзината помлада сестра Кајли Џенер (23) не дозволија глобалната криза да влијае на нивното уживање, бидејќи тие само што се вратија од одмор во Мексико, каде се обидоа да уживаат што повеќе луксуз.

На одмор во вилата „Ocean Castle Sol de Oriente & Ocean Castle Sol de Occidente“, им се придружија пријатели, предводени од најдобрата пријателка на Кајл, Стејси Караниколау (23), со која старлетата често позира на Instagram.

Убавиците летаа на рајската дестинација со приватниот авион на Кајлi, кој го купи минатата година за 72,8 милиони долари, а обожавателите не можат да поверуваат на која локација уживаа овие убавици.

Вилата има своја „кула“ со тераса која нуди неверојатен поглед на океанот и зајдисонцето. Опкружен е со огромен кружен базен „без рабови“ со поглед на океанот – кој се наоѓа пред карпа на која се наоѓа вилата.

Во дворот има отворен бар, голема градина со прекрасни палми и растенија, а на приватната плажа уживаа и најмладиот милијардер во светот и нејзината сестра.

Не е познато колку пари потрошиле славните сестри на овој одмор, но може да се забележи дека не штеделе и дека добро се забавувале и се ослободиле од дневните обврски што ги имаат во Лос Анџелес.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести