30.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Боки 13, со отежнато одење, влезе во судница

Најчитани вести

Со придружба на затворската полиција, и задоцнување од 40-на минути, Бојан Јовановски беше внесен во Кривичниот суд, каде што треба да стартува судењето за случајот „Рекет“.

Јовановски, едвај одржувајќи рамнотежа, занесувајќи се, влезе во судницата, каде што веќе седеа обвинетите Катица Јанева и Зоран Милевски Кичеец.

Судењето е во тек.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com