7.4 C
Skopje
Tuesday, January 26, 2021

Боки 13, со отежнато одење, влезе во судница

Најчитани вести

Со придружба на затворската полиција, и задоцнување од 40-на минути, Бојан Јовановски беше внесен во Кривичниот суд, каде што треба да стартува судењето за случајот „Рекет“.

Јовановски, едвај одржувајќи рамнотежа, занесувајќи се, влезе во судницата, каде што веќе седеа обвинетите Катица Јанева и Зоран Милевски Кичеец.

Судењето е во тек.

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести