32.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Боки 13 и неговиот татко денеска на распит кај Русковска

Најчитани вести

Бојан Јовановски, неговиот татко Миле и асистентката Христина Блажевска денеска во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција треба да дадат исказ како осомничени воистрагата за „Меѓународен созјуз“.

Исказ пред обвинителката Русковска пртходно даде пратеничката Фросина Ременски и потпретседателката на сојузот Јасна Мандиќ.

Овој дел на истрагата се однесува на измамите со изградбата на старски домови, за кои бизнисмени како Силјан Мицевски и Ардијан Амзоски наседнале и инвестирале првиот околу 700 илјади евра, Амзоски околу 200 илјади евра, а наводно биле рекетирани и други бизнисмени, како Зоран Азманов и други.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com