10.8 C
Skopje
Sunday, September 26, 2021

Бока на пенали го елиминираше Ривер од Купот на Аргентина

Најчитани вести

Бока Јуниорс обезбеди пласман во осминафиналето од Купот на Аргентина откако на пенали славеше против Ривер Плата со 4:1.

Натпреварот во Ла Плата не понуди премногу атрактивна игра како што секогаш се очекува од најголемото јужноамериканско дерби, па на крајот решаваа пеналите во кои Бока беше подобриот тим.

Во пенал серијата за Бока погодуваа Рохо, Рамирез, Павон и Изкиердоз, додека кај Ривер даде гол само Мартинез, а не реализираа Алварез и Ромеро за убедлив пораз од 4-1.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com