10.4 C
Skopje
Sunday, September 25, 2022

„Боинг“ се запали на небото над Лос Анџелес

Најчитани вести

Авион „боинг 777“ на компанијата „Филипини ерлајнс“ се запали по полетувањето од аеродромот во Лос Анџелес.

Видеото објавено на социјалните мрежи покажува дека пламенот излегува од десниот мотор на авионот кој полетува над Лос Анџелес.

Авионот летал од Калифорнија до Манила и во него имало 347 патници.

Еден час по полетувањето, авионот безбедно се вратил во Лос Анџелес.

Според првичните информации, пожарот во моторот се случил поради механички дефект.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com