23.8 C
Skopje
Saturday, June 19, 2021

Божица на убавината и женственоста! Моника Белучи, позира во проѕирен фустан

Најчитани вести

Моника Белучи важи за една од најубавите жени на светот, и иако има 56 години, изгледа исто толку убаво како пред 30 години. Ова е поткрепено со фактот дека италијанската модна куќа „Долче и Габана“ ја ангажираше како модел во шестата деценија!

monika beluči

За оние кои не знаат, Моника започна да се занимава со модата уште кога имаше 16 години.

monika beluči

Ова не е прв пат таа да соработува со оваа модна куќа. Во далечната 1989 таа прв пат се појави во неверојатно парче за кое ден денска се зборува.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести