1.8 C
Skopje
Monday, January 30, 2023

Бод за Аргентина – спектакуларен гол на Меси

Најчитани вести

Аргентина и Чиле одиграа 1:1 во првиот натпревар во Б-групата на Копа Америка. Аргентина имаше повеќе шанси, но не успеа со победи во Рио де Женеиро.

Аргентинците во првото полувреме целосната доминаија на теренот ја материјализираа со еден гол. Откако Лаутаро Мартинез не погоди во 12. минута и Нико Гонзалес промаши две добри шанси, гол, и тоа спектакуларен, од слободен удар постигна Меси во 33. минута.

Чиле во вториот дел влезе офанзивно, таквата определба им донесе пенал во 53. минута. Видал не успеа да го совлада Емилијано Матинез, но одбиената топка Варгас ја врати во голот.

До крајот немаше возбудувања, па двата тима освоија по еден бод.

Во вториот меч од оваа група Парагвај со 3:1 ја победи Боливија.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести