3.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

Богоевски: Од ВМРО-ДПМНЕ ќе се потапкаат по рамо за успешното блокирање на државата

Најчитани вести

ВМРО-ДПМНЕ ја бојкотира С.Мкедонија уште од 2016 година, вели Павле Богоевски во Утрински Брифинг.

-Овој активен и официјален бојкот е само признавање на тоа што го прават со години предходно. Собранието беше блокирано и пред ВМРО-ДПМНЕ да најави дека оди во бојкот.Не занм што ќе биде вечер, но претпоставувам дека ќе се чукаат по рамо и дека ќе си се фалат колку успешно успеалае да ја блокираат државата и институциите во услови во најголемата криза и не очекувам ништо повеќе од тоа, појаснува тој во врска со најавата на опозцијата дека Извршниот комитет на партијата вечерва же разговара за тоа какви чекори ќе се превземат во врска со блокадата на Собранието.

Според него ВРМО-ДПМНЕ ја болирка целата држава затоа што не и се допаќаат резултатаие од изборите.

-Денеска ќе има седница на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на кој што највисокото раководство на партијата ќе ја анализира оваа недела дена блокада досегашна и кои би биле следните чекори, истакна потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во гостување во централниот дневник на Сител.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com