21.8 C
Skopje
Saturday, September 24, 2022

Богдановиќ по засадувањето на новите јапонски цреши: Ова е пример како се грижиме за зеленилото

Најчитани вести

Откако минатата седмица беа отстранети, денеска започна со засадување на нови јапонски цреши на улицата „Максим Горки“ во центарот на Скопје.

Градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ не го криеше задоволството што улицата повторно ќе ја има старата слика.

„Ова е само еден пример како се грижиме за зеленилото во Скопје. Се надевам дека овој тренд ќе продолжи и ќе засадиме се повеќе зелени површини во иднина“, истакна Богдановиќ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com