9.8 C
Skopje
Sunday, October 17, 2021

БОБ ДИЛАН НА 80 ГОДИНИ НАЈАВИ СВЕТСКА ТУРНЕЈА ДО 2024

Најчитани вести

Боб Дилан без најава почна да ги продава картите за својата нова турнеја, што ќе трае цели три години. Таа следува откако лани го издаде албумот „Rough And Rowdy Ways“, негов прв по осум години пауза и вкупно 39. во кариерата. На неговиот сајт е објавено дека светската турнеја ќе се протегне од 2021 до 2024 година.

Концертниот бизнис полека се враќа откако беше целосно запрен од пандемијата. Дилан беше на турнеја секоја година од 1988 до 2019, но лани мораше да мирува.

Тој планира да им се врати на настапите во живо на 2 ноември во Милвоки и до 2 декември има закажано 21 концерт.

Дилан наполни 80 години на 24 мај.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com