23.8 C
Skopje
Friday, June 25, 2021

Боби Браун тврди: Знам кој ги уби Витни Хјустон и Боби Кристин

Најчитани вести

Во едно интервју, R&B пејачот Боби Браун повторно ја обвини Ники Гордон, поранешното момче на Боби Кристина, за смртта на неговата ќерка. Боби (52) повторно ги шокираше луѓето со оваа изјава во емисијата „Црвени разговори“.

Кога Џејда Пинкет Смит директно го праша дали верува дека има „лажни игри“ и обвинувања за смртта на неговата ќерка која почина во 2015 година, Боди одговори:

  • Дефинитивно! Нејзиниот партнер Ники беше единствениот таму и при смртта на сопругата Витни Хјустон и на снаата. И двајцата починаа на ист начин и двата пати Ники беше присутна – изјави Боби Браун.

На прашањето дали мисли дека Ники ја убила Витни, Боби рече:

„Токму на тоа мислам“, рече Боби.

Ник почина од предозирање со хероин во јануари 2000 година на 30-годишна возраст. Во тоа време беше на рехабилитација.

Боби Браун стана дух во февруари 2012 година, кога Витни Хјустон беше пронајдена мртва во кадата во хотелот Беверли Хилтон. Витни официјално се удави, но тест на крвта покажа дека има многу кокаин и марихуана во крвта.

Боби изгуби уште едно дете. Постариот брат на Кристина Боби Џуниор почина на 27-годишна возраст во домот на неговата девојка во Лос Анџелес. Обдукцијата покажа дека има мешавина од алкохол, кокаин и фентанол.

Три години подоцна, ќерката Боби Кристина беше пронајдена во када со лицето спуштено во Џорџија, исто како нејзината мајка. Таа живеела со Ник кој ја спасил, но била во бессознание шест месеци. Таа официјално почина од пневмонија, но исто така беа пронајдени многу лекови и нејзината крв.

Ники беше нивна пријателка од детството и се забавуваше со Кристина во моментот кога Витни почина. Таа го обвини за физички напад и индиректно беше виновна за нејзината смрт.

  • Ники ги снабдуваше Витни и Кристина со лекови. Мое мислење е дека младиот човек бил дилер. Тој секогаш висеш околу мојата сопруга и ќерка ми и секогаш им обезбедуваше „забава“ – вели Боби Браун во едно интервју.

Боби исто така изјавил дека не знаел дека неговата ќерка била жртва на семејно насилство и дека дознал дури по нејзината смрт.

„Не знам зошто не го видов тоа, но не поминавме многу време заедно“, заклучи Боби Браун.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести