18.8 C
Skopje
Tuesday, September 27, 2022

Бобан се откажал од Хрват за да потпише фудбалер од Србија!

Најчитани вести

Еден од челниците на новиот Милан, Звонимир Бобан, според хрватските медиуми се откажал од обидите да дојде до потписот на хрватскиот репрезентативец Дејан Ловрен, кој бил прескам за росонерите, па целото внимание го насочил кон ангажирање на фудбалер од Србија.

Станува збор за играчот на германски Шалке и српски репрезентативец, Матија Настасиќ, кој веќе има искуство со играње во Серија А во дресот на Фиорентина и кој чини два ипол пати помалку од сонародникот на Бобан. Милан за српскиот фудбалер би требало да плати околу 10 милиони евра, додека неофицијално, Ливерпул за Ловрен барал 25 милиони евра.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com